Montaż warstw dachu płaskiego dla większości dekarzy kojarzy się z otwartym ogniem lub setkami kołków. Mocowanie mechaniczne papy czy układanie papy termozgrzewalnej to jednak wydłużony czas pracy, a co za tym idzie wyższe koszty montażu. Poza tym nie wszędzie można używać ognia. Czy można zatem ułożyć papę podkładową i nawierzchniową bez żadnych dodatkowych akcesoriów i narzędzi? Tak! Rozwiązaniem są papy aktywowane termicznie oraz samoprzylepne.

Papy samoprzylepne Matizol to kompleksowo przemyślane rozwiązania dla dekarzy, dzięki którym można zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku wykonawców dachów płaskich.

Dlaczego systemy Matizol Activa są tak efektywne?

Wielu dekarzy zadaje sobie pytanie, czy podczas wykonywania lub naprawy dachu płaskiego nie użyć styropapy. W takim przypadku trzeba pamiętać, że styropapa generuje wyższe koszty, a przy tym sama nie zapewnia odpowiedniej hydroizolacji. Konieczne jest wykonanie wierzchniej, pełnej hydroizolacji. Nasze systemy prawidłowo ułożone zapewniają natomiast pełną szczelność, skutecznie chronią stropodach przed wodą, zapobiegają powstawaniu mostków termicznych i mają długi okres gwarancji.

Szybka, kompleksowa izolacja dachów płaskich z marką Matizol – oszczędność czasu i pieniędzy

Wszyscy wiemy, że czas to pieniądz. W nowoczesnym budownictwie układanie warstw dachu płaskiego nie musi oznaczać żmudnego kołkowania bądź uciążliwego podgrzewania kolejnych rolek papy. Wykończenie stropodachu może ograniczać się do ułożenia styropianu i rozłożenia nowoczesnych membran bitumicznych. Wystarczy użyć systemu aktywowanych termicznie ACTIVA. Całe zabezpieczenie, ocieplenie i wykończenie dachu płaskiego sprowadzi się wtedy do ułożenia warstw, którymi są kolejno:

  • samoprzylepna paroizolacja;
  • montaż termoizolacji z użyciem pianokleju
  • warstwa podkładowa – aktywowana termicznie papa MATIZOL MASTER BASE ACTIVA PV S2,6 S/F
  • warstwa wierzchnia – papa nawierzchniowa np. MATIZOL ELITE TOP PV S5,2

11 dach samoprzylepny tradycyjny R 1 - Matizol

Zgodnie z naszym systemem, na warstwie termoizolacji można ułożyć powłokę z papy podkładowej aktywowanej termicznie Matizol MASTER BASE ACTIVA PV S2,6 S/F. Użycie ciepła wcale nie oznacza w tym przypadku konieczności zastosowania palnika i butli z gazem. Jeśli prace mają być wykonywane przy wysokiej temperaturze powietrza (w ciepłe dni), aktywacja właściwości przyczepnych papy następuje samoistnie. Zgodnie z założeniami tego systemu, warstwą nawierzchniową powinna być termozgrzewalna papa wierzchniego krycia ułożona w sposób tradycyjny. Nie zmienia to jednak faktu, że do podkładu nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi i akcesoriów, co ułatwia i skraca czas montażu tej warstwy.

A jakie korzyści ze stosowania tego systemu mają dekarze? Przede wszystkim skrócenie czasu potrzebnego do montażu izolacji dachu, redukcję kosztów, zwiększenie efektywności pracy i możliwość powiększenia swojej konkurencyjności na rynku wykonawców stropodachów.

  • Brak kołków i gazu umożliwia redukcję kosztów pośrednich.
  • Skrócenie czasu montażu dachu w przedstawionym systemie to możliwość ułożenia większych powierzchni w krótszym czasie i kolejna szansa zysku dla dekarza.
  • Możliwości pracy na dachach, gdzie nie ma możliwości używania ognia.

 

Szybki remont lub termomodernizacja dachu bez grzania i kołków

Spora liczba zleceń dostępnych dla dekarzy dotyczy remontów starych dachów bitumicznych. Takie roboty dzielą się na te, w których zakres wchodzikdt12 - Matizol termomodernizacja dachu oraz polegające tylko na remoncie warstwy pokrycia i zapewnieniu szczelności.

Termomodernizacja stropodachu

Doświadczony dekarz wie, że gdy dach płaski wymaga docieplenia, w pierwszym kroku trzeba ocenić dopuszczalny sposób montażu termoizolacji. Na szczęście mamy rozwiązania usprawniające każdy przypadek.

Jeśli po zbadaniu podłoża okaże się, że nie ma na nim większych nierówności i nie ma obaw co do jego parametrów przyczepności, do mocowania styropianu wystarczy użyć naszego pianokleju dekarskiego KDT12.

Kolejne warstwy tak docieplonego dachu płaskiego będą wyglądały jak w przypadku nowego stropodachu. Do styropianu można przykleić papę podkładową MATIZOL MASTER BASE ACTIVA PV S2,6 S/F a do niej zgrzać papę nawierzchniową.

W sytuacji gdy nie ma możliwości zastosowania połączenia klejowego, płyty trzeba zakołkować do podłoża, a dopiero na nich można zastosować omówione powyżej rozwiązanie.

Renowacja szczelności dachu

Jeśli remont dachu nie obejmuje docieplenia, najważniejszą kwestią z punktu widzenia dekarza jest określenie jego zawilgocenia. Jeśli podłoże nie jest zbyt mokre, wystarczy rozłożyć na powierzchni samoprzylepną papę podkładową MATIZOL MASTER BASE ACTIVA. Na podkładzie trzeba następnie zgrzać papę  nawierzchniową. Wprawdzie cena papy samoprzylepnej jest wyższa niż termozgrzewalnej, jednak koszty jej montażu zwracają się ze względu na brak kołków i gazu potrzebnego do zamocowania papy podkładowej.

Jeśli remontowany dach jest mocno zawilgocony, w celu pozostawienia ujścia dla cząsteczek pary wodnej trzeba zastosować papę perforowaną (np. MATIZOL SOLID VENTI V60/700 ) i kominki wentylacyjne.

IMG 2283 - Matizol

Podsumowanie

Papy aktywowane termicznie Matizol Activa zostały zaprojektowane tak, by maksymalnie skracać czas i zwiększać efektywność montażu hydroizolacji zarówno na nowych, jak i remontowanych dachach płaskich. Zapewniają przy tym doskonałe parametry techniczne, jakość i trwałość izolacji. Papy te są cennym ułatwieniem zwłaszcza na dachach, na których nie można używać ognia.

Warto podkreślić też to, że skrócony czas montażu hydroizolacji dachu jest atutem wszędzie tam, gdzie liczy się czas, pojawiają się opóźnienia wykonawcze lub terminy realizacji są bardzo napięte.

 

Sprawdźnaszą ofertę